PolishPLGermanDE-CH-AT

Wentylacja z odzyskiem ciepła Łódź

Rekuperacja Łódź - oddychaj świężym powietrzem

Gruntowy wymiennik ciepła

Obecnie w zależności od indywidualnych uwarunkować domów mieszkalnych straty ciepła na wentylację mogą sięgać w domach jednorodzinnych do 60%, a w domach wielorodzinnych do 70% wszystkich strat ciepła.

Nowoczesna wentylacja z odzyskie ciepła w domu pozwala odzyskać od 80% do ponad 90%, a niektórych przypadkach sięgającej 100% ciepła uchodzącego wraz z wywiewanym grawitacyjnie powietrzem.

Wentylacja mechaniczna nawiewno – wywiewna z odzyskiem ciepła (rekuperacja) pozwala dostarczyć niezbędną ilość świeżego powietrza do budynku oraz w zależności od zapotrzebowania regulować jego wydatek.Jednocześnie dzięki zastosowaniu filtrów powietrze jest dodatkowo oczyszczane.

Komfort przebywania w domu wyposażonym w taki system wentylacji jest dużo wyższy niż w przypadku naturalnej (grawitacyjnej) wentylacji.

Gruntowy wymiennik ciepła (GWC) w systemie, w któym działa wentylacja z odzyskiem ciepła pozwala na wykorzystanie stabilnej temperatury gruntu niezależnej od warunków atmosferycznych. W okresie letnim wykorzystując niższą temperaturę gruntu w porównaniu z temp. powietrza na zewnątrz można je ochłodzić i rozprowadzić za pomocą rekuperacji po całym domu. Osiągnie się w ten sposób efekt podobny jak w przypadku systemu klimatyzacyjnego. W okresie zimowym powietrze przepływając przez GWC jest wstępnie ogrzewane dzięki czemu osiąga się wyższą sprawność odzysku ciepła. Jednocześnie w okresie letnim można osuszać a w okresie zimowym nawilżać powietrze podawane do systemu wentylacyjnego.